Misją naszej firmy jest pomoc jak największej liczbie dzieci, we wczesnym wykrywaniu i pomocy w rehabilitcji zaburzeń wyższych funkcji słuchowych, które niewykryte i nierehabilitowane mają negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka .
Twórcami programu Neuroflow ATS jest dr n.med Andrzej Senderski oraz mgr Renata Borowiecka.
Dr n.med Andrzej Senderski - lekarz otolaryngolog, specjalista audiolog i foniatra, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, swoją karierę zawodową rozpoczął w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, gdzie pracował od jego powstania do 2011 roku. Od początku jego aktywności naukowej pasjonowała go neuropsychologia słyszenia, czyli procesy przetwarzania słuchowego w mózgu, które inaczej można opisać słowami - „co robi nasz mózg z informacją którą otrzymuje z uszu”. Zajmował się tzw. trudnymi przypadkami, osobami z niedosłuchem, które miały znacznie gorsze rozumienie mowy niż wynikałoby to z ich czułości słuchu, obserwował również jak wiele dzieci z normalnym słuchem ma problem ze słuchaniem i w konsekwencji trudności w nauce. Szkolił sie m.in. w Stanach Zjednoczonych w Klinice Audiologii i Logopedii Brigham Young University gdzie prowadził badania z zakresu audiologii i elektrofizjologii słuchu. W roku 1999 pojechał na stypendium naukowe do Brigham Young University, gdzie zebrał materiał do pracy doktorskiej „Słuchowe potencjały wywołane w obiektywnej ocenie procesu rozumienia mowy”, którą obronił w 2004 r. Jego nauczycielem i mentorem był Prof. David McPherson, z którym prowadził między innymi projekt badań epidemiologicznych słuchu u dzieci w wieku szkolnym i z którym do dzisiaj współpracuje. Za pionierskie dokonania w zakresie wykorzystania Internetu i programów multimedialnych do powszechnych badań słuchu i mowy otrzymał nagrodę zespołową Ministra Zdrowia, a w 2006 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi za osiągnięcia w Służbie Zdrowia. Jest autorem rozdziału "Zaburzenia przetwarzania słuchowego u dzieci" w monografii Otorynolaryngologia Dziecięca pod redakcją prof. Lidii Zawadziej-Głos wydanej w 2023 roku.
W okresie 2011-2013 był kierownikiem Ośrodka Audiologii Foniatrii i Otolaryngologii w Instytucie "Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie, a od 2017 do 2024 roku pracował w Klinice Otolarygngologii Dziecięcej i Pediatri WUM z którym do dzisiaj współpracuje i kontynuuje badania naukowe nad metodami wykrywania i rehabilitacji zaburzeń przetwarzania słuchowego u dzieci. Dr Andrzej Senderski w oparciu o swoje doświadczenie zawodowe i wyniki badań naukowych opracował nowatorską metodę rehabilitacji zaburzeń wyższych funkcji słuchowych: Neuroflow - Aktywny Trening Słuchowy. Dzięki współpracy z firmą APD-Medical jego idee i rozwiązania mogą być wdrożone do praktyki klinicznej by pomagać dzieciom w całej Polsce rozwijać ich potencjał.
Jak sam mówi:
"W mojej wieloletniej pracy z dziećmi zauważyłem, że nawet zdrowe dzieci często mają problemy ze skupieniem się i dłuższym utrzymaniem uwagi na tym co słyszą – niestety wynika to po części z wyzwań i obciążeń, jakie stawia przed dzieckiem współczesny świat i jego szum informacyjny. To jak efektywnie mózg przetwarza bodźce słuchowe wpływa na łatwość przyswajania wiedzy i komunikowania się. Nie ma innej drogi by osiągnąć mistrzowski poziom w danej dziedzinie, jak regularne ćwiczenia z coraz większym poziomem trudności, ale takim który motywuje ale nie deprymuje, Tak właśnie działa nasz program."
mgr Renata Borowiecka – pedagog specjalny, specjalista terapii pedagogicznej, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej. Terapeuta SI,JIAS i Neuroflow ATS, programu Mobilnej Rekreacji Muzycznej dr M. Kieryła. Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobyła w Zakładzie Psychologii Klinicznej Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” oraz niepublicznych placówkach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Od 2003 roku prowadzi Centrum Edukacji, Diagnozy i Terapii Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie, gdzie pracuje z dziećmi z trudnościami w uczeniu się i zaburzeniami rozwojowymi. Od 2012 roku wicedyrektor Indywidulanej Stymulacji Słuchu Johansena w Polsce.
Opracowanie nowoczesnej, aktywnej metody rehabilitacji centralnych zaburzeń przetwarzania słuchowego Neuroflow ATS jest rezultatem jej wieloletnich doświadczeń w pracy diagnostyczno- terapeutycznej. Autorka publikacji: „Uczę się z Mozartem” programu ćwiczeń i zabaw ruchowych przygotowujących ciało i umysł do skutecznego uczenia się oraz „ Dziecko w równowadze – Słuch i koordynacja. Program ćwiczeń ruchowych dla dzieci z Zaburzeniami Przetwarzania Słuchowego APD”.
Od wielu lat pasjonuje mnie praca z osobami z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Poprzez prowadzenie szkoleń, warsztatów, publikacje, staram się dzielić umiejętnościami, doświadczeniem i popularyzować wiedzę, o tym złożonym i interdyscyplinarnym zagadnieniu.
Moją misją jest skuteczna pomoc osobom z zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz budowanie środowiska profesjonalistów - terapeutów zajmujących się diagnozą i terapią osób z CAPD.
mgr Zenobia Bogdanowska – Logopedia i działalność edukacyjna od lat są jej pasją. Specjalizuje się w dziedzinie neurologopedii, surdologopedii, logorytmiki, emisji głosu, trener rozwoju osobistego komunikacji opartej na empatii. Zainspirowana badaniami i wsparciem autorów metody Neuroflow ATS - Renaty Borowieckiej i dr. Andrzeja Senderskiego - opracowała materiał językowy treningu słuchowego Neuroflow. Autorka i współautorka programów wspomagania rozwoju słuchu i mowy dzieci oraz wsparcia ich rodziców, artykułów o tematyce psychoedukacyjnej, konsultantka multimedialnych programów edukacyjnych. Doświadczenie w pracy diagnostyczno-terapeutycznej dzieci z zaburzeniami komunikacji i przetwarzania słuchowego zdobyła w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz w praktyce prywatnej. Dzieli się nim ze studentami i nauczycielami. Za osiągnięcia w pracy zawodowej dwukrotnie otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.